Jak pokochać siebie?

Każdy odczuwa miłość na swój sposób, więc ciężko ją jednoznacznie zdefiniować. Natomiast każdy może spróbować patrzeć na siebie jak na swoją ukochaną/ukochanego i przyjaciółkę/przyjaciela. Jeśli najbliższa i najważniejsza dla mnie osoba miałaby jakieś pragnienia, wyzwania, uczucia, to co pragnęłabym/pragnąłbym dla tej osoby zrobić? Jak bym o nią zadbał/a? Na co bym pozwalał/a, a gdzie stawiała granice dbając o dobro tej osoby? Wierzę, że to jest najważniejszy krok do tego, by zacząć na siebie patrzeć z miłością, ponieważ tak naprawdę w życiu, od narodzin do śmierci, mamy tylko siebie. Nikt inny nie jest naszą własnością, ani rodzice, ani dzieci, ani partner. Więc warto byśmy my sami byli dla siebie najcenniejszym darem tego życia.

Wdzięczność to droga na której poznajemy samych siebie i zmieniamy się.

Wdzięczność to droga na której poznajemy samych siebie i zmieniamy się. To proces w którym przechodzimy wewnętrzną transformację. Na ile silną? Na tyle ile my sami jesteśmy gotowi. Ta gotowość na każdym etapie życia jest inna. Systematyczna praktyka daje wewnętrzną odwagę wchodzenia w głąb siebie i odkrywania swoich potencjałów siły jeszcze mocniej, a nie kiedy na nowo.

Jak nasz ubiór wpływa na naszą samoocenę?

Kobieta pomagająca w doborze stylu

Jak sama nazwa wskazuje samoocena jest oceną samego siebie w kontekście różnych predyspozycji,
zalet i wad, które uwypuklają się w sytuacji porównywania z innymi, a więc często porównujemy się
do tego co my mamy na sobie i jak wyglądamy, czyli nasz wizerunek względem innych osób np. w
środowisku biznesowym, w rodzinie, bo każdy z nas należy do jakieś grupy społecznej. Chcąc nie
chcąc, powiedzenie jak Cię widza tak Cię piszą jest ciągle żywe, bo pierwsze wrażenie robi się
maksymalnie w 30sekund, inni mówią, że nawet w ciągu 10 bądź 15tu sekund.

Jak rozpocząć swoją przygodę dziennikarską?

Monika Winciorek DZIENNIKARZ Z PASJI i zamiłowania do słowa pisanego, ale nie tylko. Stworzyła swój autorski profil, gdzie promuje ważne wydarzenia kulturalne i społeczne. Przeprowadza wywiady z ludźmi, którzy w swoim życiu realizują działania z pasją i zaangażowaniem, którzy mają nam do przekazania wartościowe rzeczy. Właśnie z tym należy identyfikować jej markę. Wywiady, które przeprowadza odznaczają się uważnością skierowaną w stronę rozmówcy i przedstawiają wartości jakimi się kieruje w swoich działaniach. Nie znajdziecie tam sensacji oczerniających człowieka, taka jest idea tego projektu! DZIENNIKARZ Z PASJI staje się patronem medialnym wydarzeń kulturalnych oraz społecznych, książek i projektów filmowych. Całym sercem wspiera inicjatywy, które warte są uwagi i dają wartościowe treści.

Jak rozpocząć swoją przygodę z Pilates? Anna Huchel o pilatesowym cudzie.

Pilates to system ćwiczeń fizycznych opracowany w latach XX przez Niemca Josepha Pilates, z tąd ta nazwa. W treningu Pilates przede wszystkim koncentrujemy się na wzmacnianiu mięśni
posturalnych, czyli głębokich mięśni brzucha, pleców i pośladków, jest to ważne, ponieważ to
właśnie silne centrum naszego ciała chroni nas przed kontuzjami i zabezpiecza nas w naszej
codziennej aktywności. W trakcie ćwiczeń wzmacniamy osłabione mięśnie, a z drugiej strony
rozciągamy te nadmiernie przykurczone, dodatkowo poruszamy kręgosłup w różnych kierunkach i
płaszczyznach, dzięki czemu zyskujemy dobre samopoczucie i niwelujemy różne bóle w ciele. Zdrowy kręgosłup to szczęśliwe ciało.

Metamorfoza Agnieszki Magury, która schudła 35 kilogramów.

Agnieszka schudła ponad 35kg. W zeszłym roku o tej porze ważyła prawie 100kg. Dzięki 40-sto dniowemu postowi i 3 miesięcznemu wyzwaniu odżywiania tylko na surowo udało jej się zrzucić ogromną nadwagę a także pozbyć masy dolegliwości które utrudniały jej normalne funkcjonowanie a co za tym idzie rozwój osobisty. Teraz Agnieszka czuje się jakbym dostała nowe życie i nowa szansę na przeżycie go tak jak zawsze o tym marzyła. Jej motywacją jest ogromna chęć rozwijania się poprzez ustalanie sobie celów które będzie osiągać aż przejmie kontrolę nad swoim życiem i stanie się ono takie o jakim zawsze marzyła a nie, że będzie nim sterował ślepy los bądź będzie spełniała marzenia innych.

Jak żyć w zgodzie ze samym sobą?

Często w naszym życiu rezygnujemy z samych siebie. Zdarza się nam, że stawiamy kogoś innego na pierwszy miejscu. Ktoś jest od nas ważniejszy : nasze dzieci – bo są małe i potrzebują naszego wsparcia, mąż, praca na etacie, studia. I tak odkładamy te nasze marzenia i cele “na później” ,” na potem”. A kiedy tak nastąpi ten odpowiedni moment, aby czujemy, że jest za późno, aby zrealizować także samą siebie. Pamiętaj, że jeśli Ty będziesz szczęśliwa to Twój mąż, Twoje dzieci i Ty sama będziesz obdarzała otoczenie wokół ciebie dobrą aurą. Wiem, że nigdy nie ma właściwego momentu, ale to od Ciebie zależy czy podejmiesz tę decyzję i rozpoczniesz działanie. ” To ta dana chwila jest tym właściwym momentem, aby podjąć tę decyzję.” – Monika Jurgiel