Rozwój

Wdzięczność – kluczem do szczęśliwego życia

30 sierpnia 2020
Droga serca do ludzi blog Anna Bielawska

W całym natłoku codziennych spraw, stresujących sytuacji i pędzącym pędzie życia często zapominamy o docenieniu tego co posiadamy. A tak naprawdę jest to jeden z sekretów szczęśliwego życia. Każdy z nas poszukuje spełnienia zawodowego i życiowego. Chcemy czuć się bardzo szczęśliwi. Wdzięczność jest kluczem do szczęśliwego i pełnego sukcesu życia.

Czym wdzięczność jest dla mnie?

„Wdzięczność jest to zaangażowanie wewnętrzne. Być może zaraz sobie pomyślisz, przecież mówię słowo „Dziękuję”. Nie chodzi mi tutaj o taką wdzięczność. Tak wypowiedziane słowo „Dziękuję” zostaje zrobione raz i przechodzimy dalej do swoich zadań, codziennych obowiązków. Wdzięczność stała się stylem mojego życia. Ja czuję wdzięczność całą sobą. Codziennie dziękuję za moją rodzinę, ciepły dom, że mam wodę w kranie, która gasi moje pragnienie oraz że mogę wykąpać się w ciepłej wodzie. Przez 16 lat mojego życia (bez okresu domu dziecka) kąpałam się w miskach oraz załatwiałam się w wiaderko. Dlatego dziś jestem tak ogromnie wdzięczna, za warunki mieszkalne jakie posiadam. Dziękuję z całego serca, że mam łóżko, że mogę się w nim wyspać. Dziękuję z całego serca, że mam dach nad głową, jest mi ciepło i nie marznę. W ten sposób ładuję w sobie pozytywne emocje.

Moje koleżanki zastanawiają się skąd czerpię energię i pasję do życia. Otóż z tego, że każdego dnia praktykuję wdzięczność. Doceniam, to co mam. Myślę, że jestem obfita we wdzięczność, dlatego emanuję nią. Pomimo, że życie cały czas mnie testuje. Wdzięczność praktykowana każdego dnia umacnia mnie. Nawet, gdy mam kryzysowy moment praktykowanie wdzięczności pozwala mi, że nigdy nie schodzę maksymalnie w dół. Pozwala mi również na to, aby łagodniej przechodzić pewne okoliczności oraz budzi we mnie większe zaufanie do samej siebie.

Wiem, że życie nie ustanie, będzie mnie testowało, będzie rzucało przeszkody, ale dzięki temu, że się rozwijam mam poczucie satysfakcji oraz spełnienia. Owszem jest to nieustanna praca nad sobą. Jestem przekonana, że jeśli nie ma działania, energii i ruchu to nic nie będzie się działo…”

Poznaj magię wdzięczności i zmień swoje życie

Wiem, że bywają trudne momenty w życiu każdego z nas. Być może zmagasz się z ciężką chorobą, utratą pracy, brakiem pieniędzy. Znam to. Wiem, że największa trudność przychodzi w momencie, kiedy świat się wali i powiedzieć: Dziękuję z serca za te sytuacje, w której się obecnie znalazłam. Jeśli dziękujesz za to co się dzieje lub za to co ma się wydarzyć to działa prawo przyciągania. Ja ogromnie wierzę w to, że to o czym myślimy przyciągamy to. Bardzo lubię cytat : ” Bądź wdzięczny za trudne chwile. One pozwalają Ci się rozwijać. Bądź wdzięczna za swoje ograniczenia, ponieważ one dają Ci szansę na poprawę. Bądź wdzięczny za każde nowe wyzwanie, ponieważ ono buduje twoją siłę i charakter. Bądź wdzięczny za swoje błędy. Pokazują Ci inne cenne lekcje.” – Troy Amdahl Wiem, że Ty także możesz zmienić swoje życie poprzez praktykowanie wdzięczności.

Książka „Droga serca do ludzi”

Książka ta to historie 13 osób (w tym moja) przemiana dzięki praktykowaniu wdzięczności. Osoby te przeszły w życiu swoje i pragną się tym dzielić z Tobą jako świadectwo tego, że jeśli czegoś bardzo pragniemy to niemożliwe nie istnieje. Jest to wyjątkowa książka, dzięki której doświadczysz a być może utożsamisz się z nami- współautorami książki. Nic tak nie łączy jak wspólne historie. Wdzięczność jest najpotężniejszą pozytywną mocą. Jak ona bardzo silna i pozytywne potrafi wnieść zmiany w życie. Przekonasz się i dowiesz się jak wyrażanie wdzięczności potrafi zmienić życie. Zapraszam całym sercem do przeczytania książki.

Link do zakupu książki https://drogasercadoludzi.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *