Wywiady

Jak żyć w zgodzie ze samym sobą?

27 sierpnia 2020

Często w naszym życiu rezygnujemy z samych siebie. Zdarza się nam, że stawiamy kogoś innego na pierwszy miejscu. Ktoś jest od nas ważniejszy : nasze dzieci – bo są małe i potrzebują naszego wsparcia, mąż, praca na etacie, studia. I tak odkładamy te nasze marzenia i cele „na później” ,” na potem”. A kiedy tak nastąpi ten odpowiedni moment, aby czujemy, że jest za późno, aby zrealizować także samą siebie. Pamiętaj, że jeśli Ty będziesz szczęśliwa to Twój mąż, Twoje dzieci i Ty sama będziesz obdarzała otoczenie wokół ciebie dobrą aurą. Wiem, że nigdy nie ma właściwego momentu, ale to od Ciebie zależy czy podejmiesz tę decyzję i rozpoczniesz działanie. ” To ta dana chwila jest tym właściwym momentem, aby podjąć tę decyzję.” Monika Jurgiel

Monika Jurgiel – Coach w Szlafroku

Monika jest absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego, na którym zdobyła tytuł doradcy zawodowego. Od 13 lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Od 11 lat pracuje w szkole specjalnej jako nauczyciel pomocowy. Interesuje się psychologią, pedagogika, socjologia i rozwojem osobistym. Jest ona absolwentką Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie gdzie ukończyła studia podyplomowe o kierunku Coaching. Od dwóch lat Monika pracuje w Polskiej Sobotniej Szkole w Bristolu jako nauczyciel klasy zerowej. Jej misją jest wspieranie ,motywowanie i inspirowanie ludzi do zmiany ich dotychczasowego życia. Życia w zgodzie ze sobą ze swoimi pragnieniami, potrzebami. Monika jest autorką nowatorskiego projektu „Żyj w Zgodzie ze sobą” w trakcie, którego wspiera swoich klientów-partnerów w odkrywaniu siebie na nowo i życia w zgodzie ze sobą. 

Monika o samej sobie:

” Jestem mamą. Mamą 3 dzieci. Jestem nauczycielem, pedagogiem, doradcą zawodowym i coachem. Jestem też sobą. Odkrywam się na nowo. Uczę się, poszukuję, testuję, doszkalam się, czytam, szukam, poszukuję. Po prostu żyję pełną piersią. Żyję tym co świat mi oferuję , wszechświat oferuję. Jestem gotowa na zmiany. Jestem gotowa aby być sobą. Aby tworzyć, działać, inspirować i motywować tych wszystkich – czyli Was – do zmiany, gdzie uznaliście, że stoicie w miejscu i coś trzeba zmienić. „

Historia – Jak się zaczęła przygoda Moniki z Coachingiem?

Monika Jurgiel: „Wpływ miała na to sytuacja, jaka panowała w miejscu, w którym mieszkałam wcześniej. Nasi sąsiedzi, w dniu podjęcia decyzji przez Brytyjski rząd, że będzie referendum o wyjściu z Unii Europejskiej, nasi sąsiedzi postanowili, że przestają nas kochać, nas lubić. Zaczęli nam dokuczać. To był rasizm na maksa. Zaczęło się od pisania rzeczy na płocie np. „Polish Out” , rzucanie kamieniami, petardami, jajkami w nasz dom… Była sytuacja, że przestrzelili nam szyby w samochodach, pocięli opony. Więc ja tego nie udźwignęłam. Miałam depresję, myśli samobójcze, nie ogarniałam tego. Zawsze byłam osobą pewną siebie, ale przez przypadek, a może i nie trafiłam w Internecie na Krzysztofa Króla „Wyzwanie 90-Dni” . Zapisałam się na ten program i on pozwolił mi stanąć na nogi. Pozwolił mi stworzyć fundamenty do życia, które teraz wiodę…”

Czym jest rozwój osobisty?

Monika Jurgiel: „Rozwój osobisty jest czasem tylko dla mnie. Na zapanowanie i zadbanie o siebie. Zaplanowanie mojej przyszłości. Zastanowienie się, pomyślenie Czego ja tak naprawdę od tego życia oczekuję? Jeśli mam to co teraz mam, czy to jest zgodne ze mną. Czy jeśli mam to co mam i to nie jest zgodne ze mną nie zadowala mnie to czego ja oczekuję w zamian? Ja sobie te pytania zadaje codziennie.”

W jakim momencie swojego życia weszłaś na drogę bycia Coachem?

Monika Jurgiel: ” Ten moment o którym opowiadałam wcześniej był zapalnikiem do tego. To była iskra. Było to dotknięcie dna i się od niego odbić. Aby zweryfikować swoje życie naprawdę. Zastanowić się, czy ja chcę być w tym miejscu, gdzie ja teraz jestem. Ja pracuje od 11 lat w szkolnictwie jako nauczyciel pomocowy… Ja wraz z programem zaczęłam się zastanawiać czy ja chcę to robić? Czy tędy jest droga? Czy oczekuję czegoś innego od siebie? Ja zawsze miałam taką pasję, chęć w sobie. Ten coaching i psychologia na studiach doradztwa zawodowego już wcześniej się tym interesowałam.

Podczas wywiadu dowiesz się:

  • Dlaczego Monika została „Coachem w Szlafroku”
  • Jaką drogę przeszła, aby być w punkcie w którym znalazła się teraz
  • Komu pomaga i na jakich zasadach pracuje
  • Jej wartości
  • Jej 3 główne cele podczas 90 Dniowego wyzwania Krzysztofa Króla

Link do wywiadu :

  1. Łatwo być przyjacielem dla kogoś, kto jest twoim przyjacielem, ale być przyjacielem dla kogoś, kto uważa się za twego wroga – to kwintesencja prawdziwej religii. M. Gandhi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *